Dekorujemy mieszkanie Obrazy na ścianę

Gdzie zamówić obrazy w dowolnym rozmiarze

Podobno obraz, to nie fototapeta i jego rozmiar nie ma znaczenia. Cóż jestem innego zdania. Warto zamówić obrazy dopasowane na wymiar do ściany w nowoczesnej formie box (pudełka). Taki blejtram będzie pasował. Nie będzie ani za mały, ani za duży. Po prostu idealny i tego nam właśnie trzeba. Obrazu, który wpisze się w konstrukcję ściany pozostawiając tyle miejsca po obu jej stronach ile potrzeba dla dobrej kompozycji. Zwróć uwagę, że nowoczesne obrazy są wykonywane na zamówienie. Określamy w takich sklepach szerokość i wysokość obrazu wymiarując zdjęcie do określonych potrzeb. Można sięgnąć wprawdzie po gotowe formatki obrazów, ale nie zawsze droga na skróty oznacza prostą ścieżkę do idealnej kompozycji. Szukasz więcej informacji? Tutaj jest kompendium wiedzy o obrazach.

Jakie motywy obrazów można zamawiać na wymiar

Narzuca się odpowiedź, że dowolne, ale jak zawsze są wyjątki potwierdzające regułę. Wyjątkami na pewno będą reprodukcje dzieł malarskich, które mają ustalone przez artystę proporcje. Czy można obraz Klimta dowolnie modyfikować aby dopasować do potrzebnych nam wymiarów? A czy Mona Lisa namalowana przez Leonarda da Vinci będzie poddawała się wymiarowaniu? Śmiem twierdzić, że te obrazy będą w rozmiarze (dokładnie proporcjach) określonych przez malarza. Dobrym zwyczajem będzie pozostawienie reprodukcji obrazów dokładnie w rozmiarze ich powstania. Tylko, czy jesteśmy w stanie powiesić na ścianie monstrualnie wielki obraz Pollock-a? W takim stanie rzeczy wydaje się, że obraz w dopasowanym rozmiarze oznaczać będzie pomniejszenie oryginału co naszej aranżacji mieszkania wyjdzie prawdopodobnie na dobre.

Jak dobrać wymiar obrazu do ściany

Zastanawiasz się na pewno jaki rozmiar obrazu będzie pasował na ścianę. Czy zamówić większy pojedynczy, czy wieloczęściowy składający się z mniejszych obrazków. Pytanie zgryźliwe i trzeszczące jak w krosna wiekowym obrazie. Zaletą nowoczesnych form kupowania dekoracji jest internet. No przecież wiesz o tym, ale czy wiesz, że możesz poprosić obsługę sklepu o zrobienie wizualizacji w Twoim mieszkaniu? Aranżacja dla grafika, to jest chwilka pracy, a Ty zyskasz pewność, że te 130 cm szerokości, które sobie wyobrażałaś będzie idealnym wymiarem obrazu na ścianę Twojej sypialni.

Gdy nawet duży obraz to za mało

W takiej niewiarygodnej sytuacji, gdy największy możliwy obraz będzie za mały do udekorowania ściany spraw sobie stelaż z regipsu. Taki odstający od ściany pod którym w przypływie melancholii włączysz światła led-owe. Na stelażu nakleisz fototapetę z imitacją płótna i już możesz się chwalić nawet obrazem bitwy pod Racławicami lub bitewną sceną Husarii pod Wiedniem prowadzonej do zwycięstwa przez Jana III Sobieskiego. Na marginesie mówiąc – skoro prawie wszystkie bitwy w tym okresie wygrywaliśmy, to dlaczego za chwilę nas rozebrano 🙁