Obrazy na ścianę

Zasmakuj sjesty z obrazami w stylu hiszpańskim

Mieszkając nad morzem, dość mamy codziennych wizyt na plaży, prażącego słońca i słonego zapachu morskiej bryzy. Często marzymy o chwili oddechu, spokojnym popołudniu w czterech ścianach, wyciągnięciu się w fotelu i zasmakowaniu cudownego odpoczynku. Do stworzenia takiego klimatu idealnie nadaje się styl hiszpański, łączący nowoczesność z nawiązaniami do tamtejszej kultury i tradycji.

Będąc bardzo podobnym do stylu nowoczesnego w każdym innym kraju, bez wątpienia może być nazywany designem międzynarodowym. Podobnie jak jego odmiany we Włoszech, Francji czy Niemczech, ogólną specyfikę stylu wzbogaca dodatkami związanymi z regionem. Bogata ornamentyka, często kontrastujące ze sobą barwy, specyficzne ścienne obrazy czy oryginalne detale sprawiają, że nie można pomylić go z niczym innym. Jest niepowtarzalny i idealnie nadaje się nie tylko do nadmorskich posiadłości.

Obrazy z kwiatami dodadzą wnętrzu sielskiego klimatu

Jednym z wyznaczników stylu hiszpańskiego są ceramiczne płytki i mozaiki pokrywające podłogi i ściany. W naszych domach ciężko jest pozwolić sobie zaaplikowanie takich elementów. Świetnie sprawdzą się tutaj fototapety do kuchni przedstawiające wzory przypominające hiszpańskie mozaiki.

obraz z makamiKolejnym elementem, mającym związek z kulturą hiszpańską, są wszechobecne elementy natury. Obok jednego z symboli kraju – byka, dużą rolę odgrywają także motywy florystyczne. Na ścianach salonu wnętrza urządzanego w designie hiszpańskim, warto zadbać o obrazy przedstawiające polne maki, świetnie uzupełniające kolorowe i gustowne pomieszczenia, oraz w charakterystyczne dla Gór Kantabryjskich różne odmiany orchidei. Nieźle w salonie spisze się także fototapeta z kwiatami, większa niż obraz, dająca także większe poczucie hiszpańskiej sjesty i doskonale komponująca się z ciemnobrązowymi, wykonanymi z drewna meblami. Wiele tego typu wzorów znaleźć można w sklepie https://agatonstudio.pl/32-fototapety-z-kwiatami