Co_dziennik Magdy

Obraz Paryż

Wróciła z wakacji, do swojego małego mieszkania. Czuła się „nijako”. Pusta, rozgoryczona, nagle jej samotność urosła do gigantycznych rozmiarów.

W samolocie, w drodze powrotnej z wakacji w Paryżu przeczytała maila od Agaty.

To jej stara przyjaciółka z poprzednich lat – jedyna znajomość, która nie zna barier czasu i odległości. Mogły się do siebie nie odzywać tygodniami, ale jak już pisały do siebie, to tak jakby wczoraj rozmawiały.

Agata jest w trzecim miesiącu ciąży. Oczywiście Magda cieszyła się jej szczęściem, od razu wysłała maila zwrotnego z gratulacjami. Ale…. no właśnie to „ale”.

Cieszyła się ciążą Agaty tak na 90%, a 10% to była zazdrość.

Agata, taka niepozorna, która miała w swoim życiu dwóch facetów, z których ten drugi to jej narzeczony i ojciec jej dziecka. Mało płatna i ciekawa praca, średnie perspektywy na rozwój zawodowy, czy zakup mieszkania. A tu proszę szczęśliwa, zakochana i do tego w ciąży.

Oki, cieszyła się ciążą Agaty tak na 80%, a 20% to była zazdrość.

Magda poczuła się, jak by to ona była sto lat za Murzynami. Dobra praca, niezłe zarobki, wakacje, imprezy, własne mieszkanie – no tak, ale czy to się w życiu liczy najbardziej, kiedy nie możesz mieć tego najważniejszego. Jej zegar biologiczny tykał.

Oki, cieszyła się ciążą Agaty tak na 60%, a 40% to była zazdrość.

Nawet wakacje w Paryżu nie miały już większego znaczenia. O ten obraz Paryż nie cieszył ją już tak bardzo. Rozpaczliwie pragnęła tego, co Magda będzie miała – dziecka.

Siedziała na kanapie w salonie, piła wino w południe i tępo patrzyła w obraz z Paryżem, który sobie przywiozła z wakacji we francuskiej stolicy. Wieża Eiffla wśród kamienic była piękna. Czuła ciepło płynące po policzkach. Łzy? Rany Magda weź się w garść.

Obraz Paryż

Włączyła swój niezawodny dysk twardy. Szukała w pamięci wspomnień, obrazów z Paryżem, które ją rozweselą, zagłuszą zazdrość. Odczytywała w myślach informacje z przewodnika o najstarszej kawiarni w Paryżu, Café Procope, założonej w 1686r.. – „Magda będzie miała dziecko” – Kawiarnia znajduje się w sercu słynnej Dzielnicy Łacińskiej. – „Magda zostanie mamą” – Mówi się, że jest to najstarsza kawiarnia na świecie – „Rany, zazdrościła jej w 100%”.

Obrazy Paryż